Nagroda dla Akademii Morskiej w Gdyni. 24. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, Warszawa 2012

Nagroda dla Akademii Morskiej w Gdyni.
24. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, Warszawa 2012

W dniach 1-4 marca 2012 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyły się największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

Oprócz luksusowych łodzi motorowych, jachtów żaglowych, pontonów, RIBów, nowoczesnych skuterów i innych jednostek pływających, na targach zaprezentowano szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji i elektronikę jachtową.

W tym roku w halach Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 zaprezentowało się około 450 wystawców.

Akademię Morską w Gdyni promowali Studenci oraz Pracownicy Akademii.

Akademia Morska w Gdyni zaprezentowała swoje osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa, ratownictwa morskiego oraz wystawiła Koncepcyjny Pojazd Ratownictwa Brzegowego i Śródlądowego, za który otrzymała nagrodę za wyrób przyznawaną za innowacje przez Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych.

Pojazd ten jest modelem przygotowywanego 12 tonowego prototypu – Mobilnego systemu dowodzenia, obserwacji, rozpoznania i łączności, realizowanego w ramach projektu rozwojowego finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Termin zakończenia projektu przypada na 30 sierpnia 2012 roku, a wyniki tychże badań przemysłowych są już zauważane i nagradzane (Porozumienie o współpracy naukowo-technicznej podpisane dnia 10 stycznia 2012 r. z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej).

Nagrody wręczono w Pałacu Prymasowskim. Nagrodę odebrał Koordynator projektu dr hab. inż. kpt. żw. Zbigniew Burciu, prof. nadzw. AM oraz Wiceprzewodnicząca Parlamentu Studenckiego Iga Popownik.